facebook

„Sto lat, sto lat…”- Jubileusz 25-lecia firmy

Od lat dzień 6 czerwca jest niezwykłym dla firmy ADAMEX, przypominającym o długiej już historii naszej działalności. W bieżącym roku zyskał wyjątkowe znaczenie, bowiem tego dnia – a więc dokładnie dziś – przypada Jubileusz 25-lecia istnienia firmy. Z tej okazji, wszyscy pracownicy naszego przedsiębiorstwa zebrali się w siedzibie firmy, aby wspólnie odśpiewać gromkie „Sto lat” oraz przekazać okolicznościowy tort na ręce Prezesa spółki.

Każdego roku, dzień wpisu do działalności gospodarczej pozwala nam odmierzać nie tylko czas istnienia firmy, ale i tempo jej rozwoju. Jak zatem podsumować ostatnie ćwierć wieku?... Na przestrzeni 25 lat, małe przedsiębiorstwo, niegdyś prowadzone jednoosobowo, rozrosło się do spółki działającej prężnie na wielu płaszczyznach swojej aktywności. Olbrzymia w tym zasługa założyciela firmy, obecnie Prezesa spółki – Adama Kosowskiego, który od samego początku wzorowo zarządza rodzinną firmą. A jak postrzega ten okres Prezes spółki ADAMEX?

- „Rok 2017 jest dla mnie wyjątkowy. Przypada w nim nie tylko jubileusz 25-lecia istnienia firmy, ale i również 25 lat małżeństwa z moją żoną Renatą. Dziś mało kto pamięta, że sam początek działalności to nie handel węglem, lecz import i sprzedaż samochodów używanych. Doświadczenie zdobyte w pracy w Nadwiślańskiej Spółce Węglowej pozwoliło mi wykonać kolejny krok - porzuciłem „ciepłą” posadę w biurze i otwarłem prywatny biznes w branży węglowej. Rodzina miała pewne obawy, ale decyzja była poparta wieloma przemyśleniami. Na początku było bardzo trudno… Ja i dwóch pracowników… Często praca od świtu aż do zmroku, naprawa zdezolowanego sprzętu. Pamiętam zakup pierwszego nowego samochodu ciężarowego - to było święto w firmie. Z czasem pojawiły się kolejne samochody, skład opału przy ul. Starowiejskiej, a potem przy Ekologicznej. To były dobre lata dla węgla”.

Czy z perspektywy czasu może Pan ocenić, że było warto?
- „Uważam, że tak. Decyzja o otwarciu prywatnego biznesu była obarczona dużym ryzykiem. W biznesie wiele zależy nie tylko od dobrego pomysłu, ale i od wsparcia ze strony najbliższych, posiadania odrobiny szczęścia oraz dobrej załogi, a tego mi nie brakowało. Aby nie pominąć nikogo, dziękuję wszystkim którzy dotychczas budowali firmę ADAMEX, pracowali w niej kiedyś i obecnie. Dziś w prowadzeniu spółki pomagają mi obaj synowie, jednocześnie studiując zaocznie. Wiedzą, że to od ich decyzji będzie zależała przyszłość spółki, jak i to, w którym kierunku pójdzie, bo handel węglem staje się coraz trudniejszy”.

Czy to oznacza, że w przyszłości ADAMEX planuje poszerzyć swoją działalność?
- „Pomysłów nam nie brakuje. Jeden z nich jest już nawet na etapie powstawania projektu. Nie wypada mi zatem zaprzeczać, czy nawet sugerować, że nie planujemy rozwijać się dalej… Będzie to niewątpliwie kolejne wyzwanie w zupełnie nowym, interesującym kierunku”.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do wspólnego świętowania Jubileuszu firmy ADAMEX. To z tej właśnie okazji z dniem 1 kwietnia 2017 roku ogłosiliśmy dwa konkursy wiosenno - letnie: „Świętuj z nami Jubileusz” oraz „Wspólnie świętujemy Jubileusz”, w których do wygrania są cenne nagrody, w tym wycieczka zagraniczna dla dwóch osób!

06/06/2017r